Голосіївський район Києва


  Адрес:
проспект 40-річча Жовтня, 42 (Голосіївська РДА)
  Телефон:
+38(044) 226-24-57
  Офф сайт:

Голосіївський район знаходиться в південно-західній частині міста Києва та межує з Печерським, Солом'янським, Шевченківському та Дарницьким районами. Район утворився на базі окраїни міста Києва - села Деміївка. Історичні місцевості, які входять до його складу: Саперна Слобідка, Паньківщина, Церковщина, Пирогово, Предславіно, Ямки, Байкове, Забайкове, Деміївка, Ширма, Цимбалів Яр, Корчувате, Добрий Шлях, Голосієво, Віта, Теремки, Феофанія, Багринова Гора, Мишоловка, Самбурки , Китаєво, Нижня Теличка, Лиса гора, Острів Водників.

Більшу частину району займає Голосіївський ліс, який є одним з найбільших міських лісів в Європі і вважається легенями Києва. В парковій частині лісу (Голосіївський парк) можливо відпочити, гуляючи серед високих дерев та Оріхуватськіх ставків. У Голосіївському лісі знаходитися Центральна астрономічна обсерватія АП України, Національний Аграрний Університет, Музей Пирогово, Національний Виставковий центр, Свято-Покровська Голосіївська Пустинь. До району примикає Жуків Острів.

Історія Голосіївського району корінням виходить з глибини століть. За даними геологів, ще за часів палеоліту в Бабином Яру були стоянки мисливців і ремісників. На Лисій горі були знайдені останки стоянки Скіфів, а в Корчуватому поселення Трипільської культури. Але в літописах, про Голосієво вперше згадується в грамоті короля Сигізмунда у зверненні Видубицькому монастирю. Тоді Голосіївський хутір належав Києво-Печерській Лаврі. У 17 столітті на цих пустельних землях був посаджений величезний лісопарк, звідки і пішла назва Голосієво. За іншою версією назва району пішла від однойменного села Голосієва.

На початку 20 століття на території району з'явилися перші фабрики і заводи міського та всеукраїнського значення. Тут був виготовлений перший трамвай в Російській імперії, а потім і перший тролейбус. З відомих фабрик тут діяло підприємство «Київгума» яке забезпечувало міську скарбницю на 10% валового доходу. Трохи пізніше тут було засновано підприємство з виробництва цукерок, яке переросло у всесвітньо відому фабрику імені К. Маркса (Рошен).

Район, крім промисловості, є культурним, науковим і духовним рушієм прогресу міста нарівні з рештою київських районів.

 

Читати про інші райони міста в рубриці "Райони міста Києва"

Може бути цікавим:

Історія Києва

Історія вулиць Києва

Сучасні вулиці Києва


карта: 
Javascript is required to view this map.
Коментарів немає

Додати новий коментар

Фото Капча
Enter the characters shown in the image.