Національний науково-природничий музей (НАН)      У Києві знаходиться ще один цікавий музей - Національний науково-природничий музей (НАН). Він включає в себе кілька музеїв, які об'єднані в один комплекс. Відкриття відбулося в 1966 році. Він розташувався в старовинній будівлі і зібрав воєдино експонати, пов'язані з різним сферам природознавства. Музей займає територію у 8 тисяч квадратних метрів і налічує понад 30 тисяч експонатів. Всі вони демонструють відвідувачам історію розвитку рослинного і тваринного світу на Землі, а також геологічну еволюцію нашої планети. Крім того, в музеї також є матеріальні свідчення розвитку різних культур народів, які колись населяли територію сучасної України.
       
Цокольний поверх будівлі займає Археологічний музей, що включає в себе чотири зали. У ньому представлено понад сім тисяч експонатів, які знайомлять відвідувачів з найважливішими етапами в історії розвитку людства: від кам'яного віку до пізнього середньовіччя. Найбільш древнім експонатам цього музею вже виповнилося більше 800 тисяч років. Вони являють собою самі перші матеріальні свідчення про життя і діяльності людини. Велика частина з них була виявлена ​​під час розкопок, що проходили в районі стоянки Королеве в Закарпатті. До уваги екскурсантів Археологічного музею представлені речі, які були зроблені людьми, що жили на Землі в епоху верхнього палеоліту (приблизно 15 тисяч років тому). Відвідувачі музею також можуть побачити тут колекцію предметів, що відносяться до трипільської, кіммерійської, скіфської та сарматської культури.
       
Перший поверх будівлі займає Геологічний музей, початок колекції, якого було покладено ще в 1927 році. Після того, як у Києві відкрився національний науково-природничий музей, він став його частиною. Великий внесок по створенню музейної колекції внесли такі відомі геологи, як: Лучицький, Безбородько і Тутковський. Фонди музею налічують понад 50 тисяч зразків викопної флори і фауни, мінералів та гірських порід.
       
На другому поверсі Музею природознавства розташована палеонтологічна експозиція, перші екземпляри якої з'явилися в музеї в 1919 році. Сама ж експозиція була відкрита в 1935 році академіком Підоплічкою. Своїми зусиллями він систематизував і доповнив експозицію новими матеріалами. У залах музею увазі відвідувачів виставлено більше 2 тисяч експонатів. Велика частина з них була зібрана на території Україні. Загальний же фонд музею налічує майже 1 мільйон різних зразків. Найбільшу увагу, звичайно ж, виклмкають реконструйовані скелети мамонтів, які були по шматочках зібрані з кісток викопних тварин цього виду. У січні 2006 року Палеонтологичному музею було завдано величезної шкоди. Тоді в результаті прориву опалювального радіатора зали Палеонтологічного й Геологічного музеїв були залиті гарячою водою. Сталося це з тієї причини, що протягом 70 років в будівлі музею не проводилася заміна та капітальний ремонт системи опалення. Таким чином, музей втратив безцінні унікальних експонатів, серед яких був череп жирафа, віком 7 мільйонів років, череп древнього оленя, а також рідкісні колекції монографій. Цей інцидент отримав настільки широкий розголос, що допомога по ліквідації наслідків аварії була запропонована ЮНЕСКО.
       
На третьому поверсі будинку розташований Зоологічний музей. Він був відкритий в 1919 році. У його фондах налічується понад 5 тисяч експонатів тварин, які відносяться до 4 тисяч видів. Зоологічний музей включає в себе два зали: один - зал ссавців, другий - зал птахів.
       
Четвертий поверх будівлі займає Ботанічний музей, чия історія досить солідна. Він був заснований Академією наук України у 1921 році. Спочатку музей розташувався на території Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного, де і пропрацював до 1966 року. Музей включає в себе п'ять залів загальною площею 1400 квадратних метрів. Гордістю Ботанічного музею по праву вважається унікальний метод об'ємного сушіння, який був відкритий самими працівниками даного музею. Завдяки такому методу при засушуванні рослин вони зберігають свою природну форму.

Пропонуємо вам відвідати інші музеї в нашому каталозі "Музеї Києва" -->

 

 


карта: 
Javascript is required to view this map.
Коментарів немає

Додати новий коментар

Фото Капча
Enter the characters shown in the image.